Gr Bildir

okul HABERLERİ

Başarı şifresi!

Başarı şifresi!

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), ğrenci, ğretmen ve okulun akademik beceriler zerindeki etkisini lmek iin on binlerce 4'nc sınıf ğrencisinin katılımıyla hazırlanan "Trke-Matematik-Fen Bilimleri ğrenci Başarı İzleme Araştırması"nın veri analizleri tamamlandı
Okul yaptırdı

Okul yaptırdı

Şarkıcı Altun'un merhum babası Hasan Altun'un adını taşıyan 18 derslikli ilkokulun aılışı trenle yapıldı.
Soyut dşnen ocuk takliti değil, yeniliki oluyor!

Soyut dşnen ocuk takliti değil, yeniliki oluyor!

Evde konuşulan zengin dil, ocuğun okul başarısı ve eğitim hayatını olumlu etkiliyor. Uzun ve dzgn cmleler kuran, konuşmalarında soyut ifadeler bulunan ebeveynleri olan ocukların, okulda daha başarılı olduğunu belirten uzmanlar, ailelerin ocukla iletişim kurarken mmkn olduğunda aıklayıcı ifadeler kullanmalarını tavsiye ediyor.
Okul ağa model oldu

Okul ağa model oldu

Diyarbakır'ın Bağlar Belediyesince iledeki Arif Eminoğlu İlkokulu boyanarak, bahesine parke taşı dşendi, evre dzenlemesi yapıldı.
Taşımalı eğitim

Taşımalı eğitim "sorun" yarattı

Taşımalı eğitim sistemi kapsamında okulları değiştirilen Sapanca ky ğrencileri, velileriyle yaşadıkları sorunlara isyan etti. Kaymakamlıkta soluğu ğrenci veliler, "zm" isterken, ynlendirmenin ğrenci servislerince yapıldığı ne srld.
Okul geit grevlisi!

Okul geit grevlisi!

İl Emniyet Mdrlğ trafik denetleme personellerince Millet İlkokulu ğrencilerine src ve yaya eğitimi verildi. Eğitim sonrası ğrenciler trafik denetisi kartı almaya hak kazandı.
Haniye okul!

Haniye okul!

Hayırsever iş adamı Cengiz Kılı tarafından sağlanan kaynakla Kılı'ın doğup bydğ Hani ilesinin Yayvan Mahallesi'ndeki 4 derslikli ilkokul, lojman binası ve lojman bahesi yenilenerek, modern bir grnme kavuşturuldu.
Ky ky dolaşarak okulları onarıyorlar

Ky ky dolaşarak okulları onarıyorlar

Muş Milli Eğitim Mdrlğnce oluşturulan 4 kişilik "Mobil Onarım Ekibi", bugne kadar 250 ky okulunun bakım ve onarımını gerekleştirdi.
Okul değişikliği yaparken dikkat!

Okul değişikliği yaparken dikkat!

ocuğun akademik başarısında nemli bir yeri olan okul, sosyal anlamda da nem taşıyor. Uzmanlar, okul değişikliği ile beraber uyum sorunlarının yaşanabileceğine dikkat ekerken, bir değişiklikte sadece eğitim kalitesine değil, sosyal şartlarına, ğrenci profiline, yaşama dair beceri gelişimine de bakılması gerektiğini ifade ediyor.
Okul virslere dikkat!

Okul virslere dikkat!

Okulların aılmasıyla birlikte ocuklarda grlen salgın hastalıklara ilişkin uyarılarda bulunan Dr. Lale Camcı, kreş ve okullarda soğuk algınlığı nedeniyle bulaşan virslerin daha da kolaylaştığına dikkat ekti.
Okul gıdası logosunun yrrlğe girmesi ertelendi

Okul gıdası logosunun yrrlğe girmesi ertelendi

Tarım ve Orman Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan 'Okul Gıdası Logosu' uygulaması 1 yıl ertelendi.
Okula gidemiyorlar

Okula gidemiyorlar

Servis verilmeyince, mahalledeki 150 ğrenci okula başlayamadı.
Sağlıklı bir okul dnemi iin 6 neri

Sağlıklı bir okul dnemi iin 6 neri

Okula yeni başlayan ocukların bu sreci sağlıklı bir şekilde geirebilmeleri ve ders başarısı iin okullar aılmadan yapılan sağlık kontrolleri byk nem taşıyor. Bu sayede ailelerin fark edemeyeceği hastalıklar saptanabiliyor. Erişkin dnemde karşılaşılabilecek pek ok hastalık da bu dnemde yaptırılan sağlık kontrolleri sayesinde nlenebiliyor.
Okul reddi fobiye dnşebiliyor!

Okul reddi fobiye dnşebiliyor!

Okullar aılıyor. İlkokula yeni başlayan minikler oryantasyon srecine girdi. zellikle birinci sınıfa gidecek ğrencilerde grlen okul reddi ve ağlama krizlerine karşı uzmanların uyarılarına kulak vermek gerekiyor. Daha ok ayrılma kaygısı şeklinde ortaya ıkan durum, ailesi tarafından bağımlı şekilde yetiştirilen ocuklarda grlyor. Korkutma, tehdit ve şiddetten uzak durulmalı.
Okula hazırlık srecinde asıl grev ebeveynlerin

Okula hazırlık srecinde asıl grev ebeveynlerin

ocukların uzun bir tatil dneminin ardından okula uyum konusunda sıkıntı ekebileceklerini belirten Uzman Klinik Psikolog Dila zelik, bu srete sorumluluğun ailelere dştğn belirtti. zelik, "ocuğa eski dzenini kısa srede kazanması iin baskı yapmak yerine ocuğu ve onun ihtiyalarını anlayarak hareket etmek gerekiyor" dedi.
Okullarda akran zorbalığı

Okullarda akran zorbalığı

"Uyum sorunu, okuldan, ğretmenden ya da ocuğun kendi kişilik zelliklerinden kaynaklanabilir. Akranlarla olan ilişkiler ok nemlidir. Akran zorbalığı ya da akran dışlaması, ocuğu duygusal olarak zedeleyebilir. Bazen ğretmenler sert ve disiplinci bir tutum sergilerler. Bu tr durumlar ocukların okula uyumunu zorlaştırır"
KAHEV okul boyattı

KAHEV okul boyattı

Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı (KAHEV) Batman'ın Sason ilesinde okul boyattı.
Okul fobisi uyarısı!

Okul fobisi uyarısı!

Yeni eğitim ğretim yılının ilk ders zilinin almasına sayılı gnler kaldı. Bu yıl ilk kez okula başlayacak ğrencilerin velilerine ise uzmanından uyarı geldi. ocuk Sağlığı Uzmanı Dr. Esma Trkmen, ocuklarda okul korkusu yaşanmaması iin ailelerin verdikleri szleri tutmasının nemli olduğunu syledi.
Okula gideni erken uyut!

Okula gideni erken uyut!

Tm Uyku Tıbbı ve Araştırmaları Derneği (TUTDER) Genel Başkanı Do. Dr. Vural Fidan, 2019-2020 eğitim ğretim yılının başlamasına bir hafta kala ocukların saat 21.00'de uyuyacak şekilde hazırlanması gerektiğini syledi.
Okul kantinlerine sıkı denetim

Okul kantinlerine sıkı denetim

Tarım ve Orman Bakanlığınca, yeni eğitim-ğretim dnemi ncesinde okul kantinleri sıkı takibe alındı.