Görüş Bildir

Orhan Ölmez: Müzik camiasında da abiler var

Orhan Ölmez: Müzik camiasında da abiler var

15 Temmuz gecesi yaşanan hain darbe girişiminin ardından gerçekleşen 'Demokrasi Nöbetleri' için şehir şehir gezip sahneye çıkan şarkıcı Orhan Ölmez'den flaş açıklamalar geldi. 15 temmuz gecesinin şaşkınlığını üzerinden atamadığını anlatan Orhan Ölmez, ikinci gün sokaklara çıktığını, İzmir, İstanbul ve Ankara'nın pek çok yerinde halka katıldığını belirtti. Orhan Ölmez; ?Müzik camiasında da abiler var Gel FETÖ?nün elini öp, duasını al? dediler.

15 Temmuz gecesi yaşanan hain darbe girişiminin ardından gerçekleşen 'Demokrasi Nöbetleri' için şehir şehir gezip sahneye çıkan şarkıcı Orhan Ölmez'den flaş açıklamalar geldi. 15 temmuz gecesinin şaşkınlığını üzerinden atamadığını anlatan Orhan Ölmez, ikinci gün sokaklara çıktığını, İzmir, İstanbul ve Ankara'nın pek çok yerinde halka katıldığını belirtti. Orhan Ölmez; “Müzik camiasında da abiler var Gel FETÖ’nün elini öp, duasını al” dediler. 

Geçtiğimiz ay 'Adam ve Kadın' adlı albümünü müzikseverlerle buluşturan Orhan Ölmez, Sabah Gazetesi'nin Günaydın ekine verdiği röportajda, "Türkiye büyük beladan kurtuldu. Yara sıcakken acımaz. Aşkta da böyle hisseder insan. Yaşananları gün geçtikçe daha çok anlayacağız. Durumun vahametini toplumsal olarak tabii ki idrak ettik ama 5 sene sonra 'Vay be' diyeceğimiz bir süreç yaşadık" ifadelerini kullandı.

Çarpıcı bir noktaya değinen Orhan Ölmez, "Müzik camiasında da abiler var. İlk albümüm çıktıktan sonra beni de çağırdılar, 'Gel, FETÖ'nün elini öp. Ne kaybedersin, duasını al' dediler. Beni 'Konserlerin artar' diye kandırmaya çalıştılar. Öyle bir algı yaratılmıştı o dönemler, ama ben istemedim. 'Duamı ederim, ibadetimi yaparım, başka kimseye ihtiyacım yok' dedim. 'Falan abi bir üflesin' dürtüsüyle bizim camiadaki sanatçılar arasından da gidenler olmuştur. Benim öyle psikolojik telkinlere ihtiyacım olmadı. Daha hırslı bir adam olsaydım, 'Gidip elini öpeyim' derdim. Hedefleri yüksek tutan biri olsaydım, belki her kapıyı çalardım" şeklinde konuştu.

(Milliyet)