Görüş Bildir

FETÖ NATO projesidir

FETÖ NATO projesidir

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Canbay "Bu, '15 Temmuz darbe girişiminin arkasında kimler var?' diye hep merak edildi. FETÖ darbesi NATO'nun organize ettiği, gladyo tarafından yönetilen, FETÖ'nün hainleri ile bütün istihbarat örgütlerinin ajanlarının organize ettiği bir darbe girişimidir"

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Canbay, 15 Temmuz darbe girişiminin arkasında kimlerin olduğunun hep merak edildiğini belirterek, "FETÖ darbesi NATO'nun organize ettiği, gladyo tarafından yönetilen, FETÖ'nün hainleri ile bütün istihbarat örgütlerinin ajanlarının organize ettiği bir darbe girişimidir." dedi.

Canbay, partisinin, Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Merkezinde düzenlenen Diyarbakır İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin Irak ve Suriye gibi iç çatışmaya sürüklenmek istendiğini söyledi.

- "Bu oyunlara gelenler hep kaybettiler"

"Birleşmiş Milletler, NATO ve Büyük Ortadoğu Projesi; İslam coğrafyasını işgal etmek, İslam topraklarını sömürmek ve oralarda savaş çıkararak, işgal ederek yer altı ve yer üstü zenginliklerine sahip olmak için kuruldu." diyen Canbay, İslam coğrafyalarında Müslümanları birbirlerine düşürmek için iki fitnenin ortaya atıldığını savundu.

Canbay, şunları kaydetti:

"Bu fitnelerden birincisi ırkçılık, ikincisi ise mezhepçiliktir. Bu çatışmalar batılı emperyalistlerin sadece İslam topraklarını işgal etmek için üzerimizde oynadıkları tehlikeli oyunlardır. Bu oyunlara gelenler hep kaybettiler. 13 senedir Irak'ta kardeş kanı akıyor. O günden bu yana 2 milyona yakın insan öldü, tüm şehirler harap oldu. Irak'taki Kürt mü, Arap mı yoksa Türkler mi kazandı? Irak'taki Şii mi, Sünniler mi kazandı? Hiç biri kazanmadı. Kazanan büyük silah baronları, silah tüccarları, İsrail ve emperyalizmdir."

Irak'taki oyunun Suriye'de de oynandığını ileri süren Canbay, Suriye'de şu ana kadar 700 bine yakın insanın öldüğünü, kentlerin de harap olduğunu belirtti.

Canbay, "Bu şehirler yanarken kimler kazanıyor? Kazanan yine siyonistlerdir, İsrail'dir, büyük İsrail'i kurmak isteyen emperyalistlerdir." diye konuştu.

- "FETÖ'nün darbe girişimi"

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'da gerçekleştirdiği darbe girişimine değinen Canbay, "Bu, '15 Temmuz darbe girişiminin arkasında kimler var?' diye hep merak edildi. FETÖ darbesi NATO'nun organize ettiği, gladyo tarafından yönetilen, FETÖ'nün hainleri ile bütün istihbarat örgütlerinin ajanlarının organize ettiği bir darbe girişimidir." ifadelerini kullandı.

Tek listeyle seçime gidilen kongrede, Saadet Partisi İl Başkanı Fesih Bozan yeniden il başkanlığına seçildi.
Etiketler: | |