Görüş Bildir

Görevden almalarda sıra Antalya?da!

Görevden almalarda sıra Antalya?da!

Antalya'da FETÖ/PDY'ye yönelik operasyonlar kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarda bin 334 kişi görevden alındı, aralarında asker, emniyet, gazeteci, iş adamı, hakim ve savcıların da bulunduğu 97 kişi tutuklandı.

Antalya Valiliği, Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY)operasyonları kapsamında kent merkezi ve ilçelerdeki kamu kurum ve kuruluşlardaki görevden alma, gözaltı ve tutuklamalarla ilgili bilgi verdi. Açıklamaya göre, operasyonlar kapsamında Antalya'da tutuklu sayısı 97'ye yükselirken FETÖ/PDY kapsamında hakkında işlem yapılan kişi sayısı ise bin 334 oldu. Emniyette 2 kişinin firar, 33 kişinin gözaltında, 12 kişinin tutuklu olduğu, 3 kişinin denetimli serbest bırakıldığı, 72 kişinin açığa alındığı ve 4 kişinin de başka ile teslim edildiği, toplam 126 personel hakkında işlem yapıldığı kaydedildi. 3 askeri personel gözaltına alınırken, 10 askeri personelin tutuklu olduğu, 22 askeri personelin serbest bırakıldığı ve 11 askeri personelin başka ile teslim edildiği açıklandı. 11 hakim ve savcının firarda olduğu, 2 hakim ve savcının gözaltına alındığı, 49 tutuklu olduğu, 8 denetimli serbest bırakıldığı ve 3 hakim ve savcının başka ile teslim edildiği belirtildi.

Mülki idareden 1 kişinin hala firarda olduğu, 2 kişinin tutuklandığı belirtilirken operasyon kapsamında basın ayağında ise 9 kişinin firarda olduğu, 1 kişinin gözaltına alındığı, 12 kişinin tutuklandığı, 2 kişinin ise denetimli serbest bırakıldığı kaydedildi.

Sivillere yönelik yapılan soruşturma kapsamında ise 49 sivilin firarda olduğu, 179 kişinin gözaltında olduğu, 12 kişinin tutuklandığı, 5 kişinin denetimli serbest, 5 kişinin serbest bırakıldığı, 5 kişinin açığa alındığı, 6 kişinin başka ile teslim edildiği ve toplamda 261 kişi hakkında işlem yapıldığı bildirildi.

Kamu kurumları arasında Milli Eğitim'de 730 personel açığa alınırken bunu 19 personel ile SGK üçüncü olarak da 18 personel ile il müftülüğü takip ediyor. Kent genelinde 72 firar, 218 gözaltı, 97 tutuklu, 18 denetimli serbest, 27 serbest olduğu, 878 kişinin açığa alındığı, 24 kişinin de başka ile teslim edildiği kaydedildi.

(YENİŞAFAK)


Etiketler: | | |