Gr Bildir

destek HABERLERİ

Kosova desteği

Kosova desteği

Mamuşa kentinden gelen heyet yeleri, ocuklarının dağa kaırılmasından HDP'yi sorumlu tutan ve oturma eylemi başlatan ailelere desteklerini iletti.
Polisin desteği

Polisin desteği

Arızalanan otomobilin yağmur altında polis tarafından itilme anı kameraya yansıdı.
ğretmenden sonra ğrencilere de tatil

ğretmenden sonra ğrencilere de tatil

Bykşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Mdrlğnce imzalanan protokol ile sınavlara hazırlanan ğrencilere ynelik 8 deneme sınavı yapılacak. Bykşehir Belediye Başkan Vekili Vali Hasan Basri Gzeloğlu "100 ğretmenin yanı sıra il genelinde başarılı 100 ğrencimizi de yurt dışına gndereceğiz"dedi.
Hayvancılık desteklemeleri haczedilemeyecek

Hayvancılık desteklemeleri haczedilemeyecek

TRKVET'e kayıtlı en az 100 ana kkbaş hayvan varlığına sahip işletmeler, oban istihdamı desteğinden yararlanabilecek
Gurbetilerden annelere destek

Gurbetilerden annelere destek

Fransa, Almanya Belika, Hollanda, İsvire ve Avusturya'dan gelen bir grup, annelere destek ziyaretinde bulundu.
Amatre nakti destek

Amatre nakti destek

Vali Gzeloğlu "Millete, milletin geleceğine, refaha, kalkınmaya dnk kaynaklar, terr rgtlerine ve iş birlikilerine aktarıldı. Bugn artık bu bitti, kaynaklar milletin emrinde, Diyarbakır'ın hizmetinde. Sporda da olduğu gibi"
Kırsala destek!

Kırsala destek!

Diyarbakır Valisi ve Bykşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Gzeloğlu "Diyarbakır ok gl bir şehir. Gerideki yaklaşık 40 yıllık ihanetle uğraştığı iin olması gereken yerde değil. İnşallah Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ve milletimizin desteğiyle bu aziz şehri her alanda ok daha iyiye, gzele taşıyacağız"
Blgede harekata destek!

Blgede harekata destek!

TRK Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Suriye'deki Fırat Nehri doğusunda terr rgtleri PKK/YPG ve DEAŞ'a ynelik srdrdğ Barış Pınarı Harekatı'na Diyarbakır ve Mardin'deki Krt kanaat nderlerinden destek geldi. Kanaat nderleri, Trkiye'nin bu harekatla Suriye'deki Krtleri, terr rgtnn elinden kurtararak, zgrleştireceğini syledi.
Prim desteği artırılsın!

Prim desteği artırılsın!

Sektr temsilcileri, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin daveti zerine gerekleştirilen toplantıda geen yıl kilogram başına verilen 80 kuruş prim desteğinin 1 lira 30 kuruşa ykseltilmesini istedi.
zel tiyatroya destek yağmuru

zel tiyatroya destek yağmuru

Kltr ve Turizm Bakanlığı, 2019- 2020 sanat sezonu iin 110 profesyonel, 53 ocuk oyunu, 51 amatr ve 42 geleneksel olmak zere toplamda 256 zel tiyatronun projesine 6 milyon 102 bin TL maddi yardımda bulunacaklarını bildirdi.
Valilik fuarı desteklemiş

Valilik fuarı desteklemiş

"Birtakım basın-yayın organlarında ve eşitli sosyal medya hesaplarında, Valiliğimiz ve Bykşehir Belediyemizin TYAP Diyarbakır Kitap Fuarı'ndan desteğini ektiği şeklinde, kamuoyunu yanıltmaya ve farklı algı oluşturmaya ynelik haberlere ve iddialara yer verilmiştir. Sz konusu iddialar gereği yansıtmamaktadır"
800 iftiye destek

800 iftiye destek

İişleri Bakanlığınca grevlendirme yapılan Diyarbakır Bykşehir Belediyesince başlatılan kırsal kalkınma hamlesi kapsamında, 800 iftiye ipek bcekiliği malzeme desteği verildi. Bykşehir Belediye Başkan Vekili, Vali Hasan Basri Gzeloğlu "Terr rgt PKK ve onun iş birlikilerinin siyasi uzantılarının ajandasında millete hizmet etmenin olmadığını biliyoruz" dedi.
Fuara destek ekildi yalanı

Fuara destek ekildi yalanı

Vali ve Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Gzeloğlu'nun Kitap fuarına, ulaşım ynnde desteğini ektiği ynndeki iddiaların gereği yansıtmadığı ortaya ıktı.
Eğitime byk destek

Eğitime byk destek

İlk ve orta dereceli eğitim kurumlarının evre dzenlemesini yapıp fiziki eksiklerini gideren ve eğitim seti desteğinde bulunan Bağlar Belediyesi bu kez de niversite adaylarına ynelik nemli bir alışmayı hayata geirdi.
Aileler'e destek!

Aileler'e destek!

Diyarbakır'da 25 ailenin, kayıp ocuklarının bulunması HDP il binası nndeki oturma eylemi, 11'inci gnde de devam ediyor. nceki gn katılanlarla birlikte sayıları 25 olan aileler, sivil toplum kuruluşları ve dernek temsilcileri tarafından ziyaret ediliyor.
Amedspor'dan destek ağrısı

Amedspor'dan destek ağrısı

Amedspor,1 Eyll Pazar gn saat 18.00'da Yeni Diyarbakır Stadı'nda yapacağı Sancaktepe FK maı iin taraftarlardan destek istedi.
Muhtarlardan kayyuma tam destek

Muhtarlardan kayyuma tam destek

Diyarbakır Valisi ve Bykşehir Belediyesi Başkan Vekili Hasan Basri Gzeloğlu?na muhtarlar derneği ve 17 ile muhtarlarından tam destek geldi.
Sanayicilerden kayyuma destek ziyareti

Sanayicilerden kayyuma destek ziyareti

Diyarbakır Valisi ve Bykşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Gzeloğlu, belediye binasında Organize Sanayi Blgesi (OSB) ynetimi ve sanayicileri ile bir araya geldi.
Mikro krediyle makro girişim

Mikro krediyle makro girişim

Mikrokredi kullanarak girişimci olan başarılı 60 kadına dlerini veren Aksu, "Bugn itibarıyla 185 bin kadınımız retici haline gelmiştir. Bugn 185 bin kadınımız iin verilen kredi miktarı 875 milyon lirayı aşmıştır"
Kırsal kalkınma yatırımlarına destek

Kırsal kalkınma yatırımlarına destek

Kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi kapsamında, tutarı 2,5 milyon liraya kadar olan projeler iin hibe alınabilecek.